Yeni Düzenlemeye Göre Hangi Personeller Başhekim Olabilir?
Yeni Düzenlemeye Göre Hangi Personeller Başhekim Olabilir?
13 Haziran 2014 Cuma - 08:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
yeni-duzenlemeye-gore-hangi-personeller-bashekim-olabilir

TBMM'ye sevk edilen kanun tasarısında, 4924'e tabi olarak çalışan sözleşmeli personel için düzenlemelere yer verildi.

Meclise sunulan kanun tasarısında, 4924'e tabi olarak çalışan sözleşmeli personel için düzenleme yer aldı.

Kanun tasarısında yer alan hüküm şu şekildedir:

MADDE 44-11/10/2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 33 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"(9) 4924 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde sözleşmeli olarak çalışan tabipler ihtiyaç halinde, istihdam edildikleri hizmet biriminde olmak kaydıyla, ekli (II) sayılı cetvelde sayılan hastane yöneticisi, başhekim vebaşhekim yardımcısı pozisyonlannda görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilenlere bu görevlerinden dolayı aynca herhangi bir ödeme yapılmaz."

Bu hükme göre, 4924 sayılı Kanuna tabi olarak çalışan tabipler, istihdam edildikleri hizmet biriminde olmak kaydıyla, hastane yöneticisi, başhekim ve başhekim yardımıcı olarak görevlendirilebilecektir.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.