Uzman erbaşlar memurluğa atanabilir
Uzman erbaşlar memurluğa atanabilir
12 Şubat 2016 Cuma - 14:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
uzman-erbaslar-memurluga-atanabilir

10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girem 6663 Sayılı Kanun'a göre uzman erbaşlıktan ayrılıp memur olmak isteyenlerle ilgili yeni bir düzenleme geldi.

Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanunun 5. maddesine eklenen uzman erbaşlıktan ayrılıp memur olmak isteyenlerle ilgili düzenleme geldi.

Memurlar.net'te yer alan habere göre, daha önceki uygulamalarda 2 yıllık hizmetini yapan uzman erbaşlar, ayrılıp eğer kendilerini atayan bir kamu kurumu var ise memur kadrosuna atanabiliyordu.

UZMAN ERBAŞLIK GÖREVİNDE 7 YIL BULUNMASI GEREKİYOR

Yapılan düzenlemeyle birlikte, 2 yıllık hizmet yapan uzman erbaşların süresi 7 yıla çıkarıldı. Buna göre uzman erbaşlıktan ayrılıp 657'e tabi memur kadrolarına atanmak isteyenlerin bugünden itibaren en az 7 yıllık uzman erbaşlık görevinde bulunması gerekmekiyor.

Öte yandan bu düzenleme her 7 yıllık hizmete sahip uzman erbaşın memur kadrolarına atanacağı anlamına gelmiyor. Uzman erbaşlıktan ayrılıp memurluğa atanmayı yürüten merkezi bir kurum bulunmadığı için, tek tek kurumlara başvurması gerekiyor.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.