THY 2016 yılında kabin memuru alacak
THY 2016 yılında kabin memuru alacak
10 Şubat 2016 Çarşamba - 11:00
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Sınavlar
)
12214 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
thy-2016-yilinda-kabin-memuru-alacak

Türk Hava Yolları (THY) 2016 yılında binin üzerine kabin memuru alacağını duyurdu. 40 uçağı daha bünyesine katacaklarını duyuran THY Genel Müdürü Abdülkerim Çay, 'Buna oranla personel ilanı yapacağız' dedi.

TÜRKİYE'nin gelişmesiyle birlikte Türk Hava Yolları da (THY) aynı oranda büyümeye devam ediyor. Son 12 yılda büyük oranda gelişme kaydettiklerini belirten THY Genel Müdürü Abdülkerim Çay, "2003'te 65 uçağımız vardı, şimdi 300'lere yaklaştık" dedi.

Abdülkerim Çay, THY'de çalışan 20 bin personelden 9 bininin kabin memuru olduğunu belirtti. Her yıl uçak alımlarıyla kabin ekibi kadrosunun da büyüdüğüne dikkati çeken Çay, şöyle devam etti:"2016'da yaklaşık 40 uçak alacağız. Bu 40 uçakla birlikte bin kişiden fazla kabin memuru alımımız olacak" dedi.

THY'YE KABİN MEMURU ALIMI NASIL GERÇEKLEŞECEK?

THY'de kabin memuru olmak isteyen adaylar internet üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuran adayların en az lise mezunu olması gerektiğini vurgulayan Çay, "En az lise mezunu, İngilizce bilen, fiziki olarak bayan arkadaşlarımızda 1,60, erkek arkadaşlarımızda ise 1,70 metre minimum boy oranı ve kilo orantlılı kişiler başvurabilirler. Arkadaşlarımızı burada İngilizce ve psikoteknik sınavlara alıyoruz. Daha sonra mülakatları da geçiyorlar. Bu sınav maratonunu geçen arkadaşlar şirketimizde kabin memuru olarak göreve başlıyorlar" ifadelerini kullandı.

KABİN MEMURU ÜCRETİ AYLIK 4 BİN LİRA

THY'deki kabin memurlarının 113 ülke ile 290 şehirde çok keyifli bir iş ortamında çalışma şansı yakaladığını ifade eden Çay, mesleğin gençler açısından ilgi gördüğünü anlattı.

Çay, kabin memurlarının aylık 4 bin lira brüt ücretle işe başladıklarını belirterek, "İkramiyeler de dağıtıldığında brüt ücretleri 5 bin liraya yaklaşıyor. Sabredip ilerlediklerinde çalışma sürelerine göre ücret artışları devam ediyor" dedi.

EĞİTİM PROGRAMI NE KADAR SÜRÜYOR?

THY Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci ise işe başlayan kabin ekiplerine yaklaşık 2 aylık eğitim programı uyguladıklarını söyledi. Şekerci, kabin memurlarının hem teorik hem de uygulamalı dersler gördüğünü ifade etti.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.