SSK ve Bağ-Kur emeklilerine üçüncü zam
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine üçüncü zam
27 Ocak 2016 Çarşamba - 16:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ssk-ve-bag-kur-emeklilerine-ucuncu-zam

2016 yılının ilk ayında iki kez zam alan BağKur ve SSK emeklileri temmuz ayında yeni bir zam almaya hazırlanıyor. Peki Bağkur ve SSK emeklilerine yapılan zam maaşlara nasıl yansıyacak? İşte detaylar...

Bağ-Kur ve SSK emeklilerin yüzü temmuz ayında da gülmeye devam edecek. Ocak ayında çifte zam alan Bağ-Kur ve SSK emeklileri temmuz ayında maaşlarına yeni zam eklenmenin sevincini yaşıyor. 2016'nın temmuz ayında yapılacak olan bu zam oranını enflasyon belirleyecek.

Takvim'de yer alan habere göre; ocak ayında çifte zam alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri 4 Temmuz'da yeni bir zam almaya hazırlanıyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak enflasyon verilerine göre zam alacak olan emeklilerin tahmini maaş artışı yüzde 4 dolaylarında gerçekleşecek.

EN DÜŞÜK MAAŞLAR BAĞ-KUR TARIM EMEKLİLERİNE

Ocak ayında yapılan yüzde 3.86 + 100 lira zamla en düşük maaşlar; Bağ-Kur tarım emeklilerinde 874 lira 19 kuruşa, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde bin 109 lira 22 kuruşa, 5510 sayılı Kanun öncesi emekli olmuş işçilerde bin 266 liraya, 5510 sayılı Kanun sonrasında emekli olmuş işçilerde 971 lira 62 kuruşa çıktı. Eğer Temmuz zammı yüzde 4 olarak gerçekleşirse en düşük maaşlar; Bağ-Kur tarım emeklilerinde 909 lira 15 kuruşa, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde bin 153 lira 58 kuruşa, 5510 sayılı Kanun öncesi emekli olmuş işçilerde bin 316 lira 67 kuruşa, 5510 sayılı Kanun sonrası emekli olmuş işçilerde bin 10 lira 48 kuruşa çıkacak.

TEMMUZ AYINDA MEMUR NE KADAR ZAM ALACAK?

Sadece SSK ve Bağ-Kur emeklilerine değil memurlar ve memur emeklilerine de Temmuz ayında zam var. Bu ay maaşlarına yüzde 6'lık toplu sözleşme zammı ve yüzde 0.90 enflasyon farkı yansıtılan memurlar ve memur emeklileri, 2016'nın üçüncü zammını da Temmuz'da alacak. Öte yandan zamlı maaşlara enflasyon farkı da yansıtılacak.

Etiketler : emekli, memur, maaş, zam, hesaplama,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.