Skrs3 E-Reçete İlaç Listesi-25.03.2014
Skrs3 E-Reçete İlaç Listesi-25.03.2014
26 Mart 2014 Çarşamba - 09:41
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
skrs3-e-recete-ilac-listesi-25-03-2014

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından Skrs3 E-Reçete İlaç Listesi yayımlandı.

 

T.C. 
Sağlık Bakanlığı
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Akılcı İlaç Kullanımı, İlaç Tedarik Yönetimi ve Tanıtım Dairesi


E-reçete uygulamasının etkin ve sorunsuz bir şekilde devamı için “E-Reçete İlaç ve Diğer Farmasötik ÜrünlerListesi”ne yeni ilaçların eklenmesi veya listede var olan bazı ilaçların pasif duruma alınması işlemleri Kurumumuzca sürdürülmektedir.

Güncel “E-Reçete İlaç ve Diğer Farmasötik ÜrünlerListesi” her hafta Salı Günü 18:00’e kadar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi web sayfasında “AktifÜrünler Listesi”; “Pasif Ürünler Listesi”; “Pasife Alınacak Ürünler Listesi”; “Listeye Yeni EklenenÜrünler” “Değişiklik Yapılan Ürünler” şeklinde 5 sekme olacak şekilde Excel formatında yayımlanacaktır.

25.03.2014 Tarihli “E-Reçete İlaç ve Diğer FarmasötikÜrünler Listesi” ektedir.

Listedeki ürünler ile ilgili yapılacak itirazlar resmi yazı ile Akılcı İlaç Kullanımı Birimi’ne yapılmalıdır.

Habere İlişkili Dosyalar :

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.