SKRS Aşı Kodu ve SKRS Aşı Dozu Kod Bilgileri Güncellemesi
SKRS Aşı Kodu ve SKRS Aşı Dozu Kod Bilgileri Güncellemesi
06 Kasım 2015 Cuma - 08:22
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
skrs-asi-kodu-ve-skrs-asi-dozu-kod-bilgileri-guncellemesi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından SKRS Aşı Kodu ve SKRS Aşı Dozu Kod Bilgileri Güncellemesi hakkında duyuru yayımlandı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Aşı İle Önlenebilir Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından yapılan güncelleme isteği nedeni ile SKRS Aşı kodu tablosunda değişiklikler yapılacaktır.

Gerekli güncelleme sonrasında, mevcut durumda kullanılmakta olan bazı aşıların pasife alındığı gibi, güncellenen ve yeni eklenen aşılar oluşacaktır.

11.11.2015 tarihinde saat 18.00 de yapılacak güncellemeler sonrasında SKRS Aşı kodu tablosu ekte yer alan dokümana göre güncellenmiş olacaktır.

Tüm AHBS ve HBYS firmalarının aşı gönderimlerinde sorun yaşamaması için Aşı Kodları ve yazılımları ile ilgili gerekli güncellemeleri tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıca Aşı dozu SKRS kodlarında da aşağıda yer alan eklentiler yapılacaktır.

 

KOD TİPİ ADI

ADI

KODU

AŞININ DOZU

9-11 AY DOZU

7

AŞININ DOZU

SALGIN/KAMPANYA AŞILAMASI

8

 

 

 

 

Değişiklik tarihi ve saatinden itibaren SKRS Yardımcı Web Servisleri ile Aşı kodları ve Aşı dozu kodları ulaşılabilir olacaktır.

Tüm sahaya önemle duyurulur.

Habere İlişkili Dosyalar :
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.