İşinin kuran engelliye 36 bin lira
İşinin kuran engelliye 36 bin lira
13 Nisan 2016 Çarşamba - 15:00
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Çalışan - Memur
)
11751 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
isinin-kuran-engelliye-36-bin-lira

İŞKUR vatandaşları iş sahibi yapmaya devam ediyor. Buna göre girişimde bulunan engelli vatandaşlara 30 bin lira destek verilecek.

Meslek kursları, işbaşı eğitimleri binlerce genci, kadını, engelliyi iş sahibi yapıyor. İŞKUR tarafından düzenlenen meslek kurslarına katılanların yüzde 80'i iş sahibi oluyor.

İŞKUR, Aile Bakanlığı ve Filli Boya işbirliğiyle 'kadın boyacı ustalar' projesi de 15 ilde başladı. Tüm Türkiye'yi kapsaması planlanan projeye katılmak isteyen 20-50 yaş arası kadınlar İŞKUR üzerinden başvuru yapacak.

ENGELLİLERE 36 BİN LİRA

Engellilerin kendi işini kurmaları durumunda 36 bin lira hibe desteği verilecek. Hibe, idari para cezaları fonundan karşılanacak. Engellilerin iş bulmasını sağlayacak, mesleki eğitimine yönelik destek teknolojilerine yönelik projeler, işe yerleştirilmesi, işe uyumun sağlanmasına yönelik projeler desteklenecek.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.