Sağlık çalışanına üniversite zammı
Sağlık çalışanına üniversite zammı
25 Mart 2014 Salı - 09:23
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-calisanina-universite-zammi

Sağlık çalışanları sağlık hizmetlerine ait bir yükseköğrenimi bitirmeleri halinde, bu bölümden mezun olmanın getirdiği mali haklardan faydalanabilecek.

Sağlık çalışanlarına üst öğrenim müjdesi geldi. Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi A. Baki Karaer, sağlık çalışanlarının sağlık hizmetlerine ait bir yükseköğrenimi bitirmeleri halinde, bu bölümden mezun olmanın getirdiği mali haklardan faydalanabileceğini belirtti.

Karaer, bu kazanımla birlikte onbinlerce sağlık çalışanının mağduriyetinin sona erdiğini söyledi. Mevcut uygulamanın sağlık çalışanlarını mağdur ettiğini ifade eden Karaer, "Sağlık hizmetlerine ait bir bölümü bitirdikleri halde bu öğrenimin verdiği mali kazanımları elde edemiyorlardı. Bu sorun ortadan kalktı. Maliye Bakanlığı da olur verdi" diye konuştu. 

Safure CANTÜRK 

Kaynak Takvim

 

 
K
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.