ÖSYM tercihlerden de para alacak
ÖSYM tercihlerden de para alacak
16 Temmuz 2014 Çarşamba - 05:24
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Sınavlar
)
Paylaşım
18198 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
osym-tercihlerden-de-para-alacak

ÖSYM, 2014 KPSS lisans kılavuzunda yayınladığı duyuru da, ilk yerleştirme dışında adaylardan 10 lira alınacağını duyurmuştu. Benzer bir açıklama 2014 KPSS Lise ve Önlisans kılavuzlarında da yayınlandı.

 

ÖSYM, 2014 KPSS lisans kılavuzunda yayınladığı duyuru da, ilk yerleştirme dışında adaylardan 10 lira alınacağını duyurmuştu. Benzer bir açıklama 2014 KPSS Lise ve Önlisans kılavuzlarında da yayınlandı. Sonuç olarak anlaışan, ÖSYM artık ilk yerleştirme dışında adaylardan 10,00 TL'lik bir ücret talep edecek.
 
ÖSYM daha önce 2014 KPSS Lisans Kılavuzunda şu açıklamayı yayınlamıştı.
 
"Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti (10,00 TL) alınır."
 
Benzer bir açıklama 2014 KPSS Lise ve Önlisans Kılavuzunda da yer aldı. O açıklama şu şekilde:
 
"Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır."
 
* Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti (10,00 TL) alınır.
 
İki açıklamadan da anlaşılacağı üzere ÖSYM artık sınavdan sonra kadroların yer alacağı tercih kılavuzuna bakarak internet üzerinden tercih bildirecek adaylardan 10 lira almakta hala kararlıdır.
Etiketler : KPSS, ÖSYM, tercih ücreti,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.