Okul öncesi eğitimde beklenen haber geldi!
Okul öncesi eğitimde beklenen haber geldi!
17 Haziran 2014 Salı - 14:30
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Çalışan - Memur
)
12606 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
okul-oncesi-egitimde-beklenen-haber-geldi

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesinde öğrenci sayısını artırabilmek amacıyla yeni kayıtlar öncesi bir takım düzenlemeler yaptı. MEB, okul öncesi eğitimde taban ücretinin “sıfır” olmasını talep etti.

MEB Temel eğitim Genel Müdürlüğü okullara gönderdiği yazıda okul öncesi eğitime kayıtlar ve ücretlere ilişkin uyarılarda bulundu. 2018 sonunda okul öncesi eğitimde yüzde 70 hedefi olduğu hatırlatılan yazıda, bu orana ulaşmak için yeni önlemler alınması gerektiği ifade edildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; yazıda, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı velilerin çocuklarının da okul öncesi eğitimden faydalanabilmeleri için velilerden alınacak ücretlerin taban ve tavan ücretlerinin tespiti yapılırken taban ücretin sıfır TL olarak belirlenmesi istendi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.