Memura, SGK sitesinden borç ŞOKU!
Memura, SGK sitesinden borç ŞOKU!
09 Temmuz 2014 Çarşamba - 04:15
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
memura-sgk-sitesinden-borc-soku

Devlet memuru, 'Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı internet sitesini ziyaretim sırasında tesadüfen adıma kayıtlı borçla karşılaştım.' dedi.

 

KAMU ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE

SGK Başkanlığı internet sitesini ziyaretim sırasında tesadüfen GSS Prim Borcu Sorgusunda adıma 01.01.2012-01.07.2012 tarihlerini kapsayan 642,04 TL ana para + 164,25 TL faiz olmak üzere toplamda 806,29 TL GSS Prim Borcu (5510 say. Kanun/60.madde (g) bendinin 2 nolu alt bendi) tahakkuk ettirildiğini öğrendim.

Kurumla (Alo 170) irtibata geçerek şahsımın 1985 yılından buyana 657 sayılı DMK'na tabi olduğunu, kamu çalışanlarının böyle bir prim borcumun olmaması gerektiğini anlatım.

SGK Başkanlığı'na ve bağlı bulunulan SGK İl Müdürlüğü'ne durumun düzeltilmesi amaçlı bir dilekçe gönderilmesi gerektiğini söylediler.

Hatanın düzeltilmesini içeren müracaat dilekçesini 08.07.2014 tarihinde faks yoluyla ilettim. İnşallah, hata düzeltilir ve bir daha tekrarlanmaz.

Tüm memur arkadaşlara tavsiyem lütfen sizlerde GSS Primleri ile ilgili durumunuz hakkında adı geçen kurumun https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LogOut.action web adresinden sorgulama yaparak bilgilenebilirsiniz.

Mustafa DEĞER

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.