Memura giysi ödeneği
Memura giysi ödeneği
07 Mart 2016 Pazartesi - 10:30
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Çalışan - Memur
)
10824 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
memura-giysi-odenegi

Memurlara yapılacak 2016 yılına ait giysi yardımı Maliye Bakanlığı tarafından kurumlara duyuruldu.

Memurun her yıl aldığı giysi ödeneği fiyatı bu yılda belli oldu. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre memur 260 lira giysi ödeneği alacak.

Maliye Bakanlığı'nın genelgesi ile her memura 2016 yılı için 260 lirayı bulan giysi yardımı yapılacak. Ödenekler nakit olarak memurlara verilecek ve tarifeye uygun olarak paylaştırılacak. Genelgeye göre her memura 260 lira ödenecek.

MEMURUN KIYAFET PARASI NASIL BELİRLENDİ

Söz konusu ödenek memurlara nakit olarak ödenecek. Ödenek miktarı ise kıyafet fiyatlarına göre belirlendi. Genelgede şu ifadeler kullanıldı:"Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği'nde yer alan düzenlemelere ilişkin olarak farklı uygulamaların önlenmesi, uygulama birliğinin sağlanması ve oluşabilecek tereddütlerin giderilmesi amacıyla bu genelgenin çıkartılması gerekli görülmüştür." Genelgede verilecek yardımların kullanım süreleri de belirlendi. Buna göre kıyafetler için 1 ve 3 yıl arasında değişen zamanlar öngörüldü.

 
 
 
Etiketler : memur, zam, personel, çalışan, zam, hesap,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.