Maaşı indirilen memurdan tepki!
Maaşı indirilen memurdan tepki!
11 Nisan 2016 Pazartesi - 10:58
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
maasi-indirilen-memurdan-tepki

Ücretlerde eşitlik getiren 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile maaşları artırılan üst kurul çalışanı uzman ve murakıplar, Maliye’nin ‘tekrar indirilmeli’ açıklamasına tepki gösterdi.

Eşit işe eşit ücret öngören 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili tartışma büyüyor. Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), KHK’nın üst kurullardaki murakıp ve uzmanlara ilişkin hükümleri iptal etmesinin ardından, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda torba yasa tasarısına yeniden aynı hükümler konuldu.

 

MAAŞLAR TEKRAR İNDİRİLİMELİ

Uzmanların maaşları, AYM’nin kararının ardından yıl başında kendilerinden önce işe başlayan uzmanların seviyesine çıkartıldı. Maliye yetkililerinin, “Torba yasa yürürlüğe girdiğinde maaşların tekrar indirilmesi gerekir” açıklaması, uzmanların tepkisini çekti.

666 sayılı KHK’dan sonra üst kurullarda işe başlayan uzman ve murakıpların aynı işi yapan fakat kendilerinden önce işe girmiş kişilerden düşük maaş almalarını öngören hükümler Anayasa Mahkemesi tarafından geçen yılın ekim ve aralık aylarında iki ayrı kararla iptal edildi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.