İLK SONUÇLAR ALINDI ..TARAMAYA DEVAM
İLK SONUÇLAR ALINDI ..TARAMAYA DEVAM
02 Şubat 2015 Pazartesi - 08:39
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

LÜTFEN DİKKAT! Aile Sağlık Merkezimiz de Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle kanser hastalığını önlemek ve erken tespit için ücretsiz tetkikler yapıldı.Bu amaçla kadınlar için serviks kanseri ve mamografi taramaları,erkekler için kolon kanseri taramaları yapıldı. İlk sonuçlar alındı.

LÜTFEN DİKKAT!
 Aile Sağlık Merkezimiz de Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle kanser hastalığını önlemek ve erken tespit için ücretsiz tetkikler yapıldı.Bu amaçla kadınlar için serviks kanseri ve mamografi taramaları,erkekler için kolon kanseri taramaları yapıldı.
   Yalnızca bölgemizde yapılan çalışmlar ile 246 serviks kanseri, mamografi taramaları ve 178erkekler için kolon kanseri taraması yapıldı.
    Elde edilen tetkikler sonuçlandırıldı ve pozitif değeri bulunanlar birimimize çağrılarak ileri tetkik için 2.basamağa yönlendirildi.
    Benzeri testlerimiz halen devam etmekte olup, halkımız bu testlerden hastaneye gitmeden hemen yakınlarında hizmet veren bir sağlık kuruluşundan alabileceklerdir.

Etiketler : tetkik,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.