Kaymakamdan yol isteyen ambulansa ceza
Kaymakamdan yol isteyen ambulansa ceza
05 Eylül 2014 Cuma - 08:35
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kaymakamdan-yol-isteyen-ambulansa-ceza

Kastamonu’da kaymakamın yolu kapatan makam aracından yol istediği ileri sürülen ambulansa trafik cezası yazıldı.

 

Edinilen bilgiye göre Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde kalp rahatsızlığı bulunan hasta, aniden fenalaşması üzerine Kastamonu’ya sevk edildi. Hastanın acil olarak Kastamonu’ya sevkinin gerçekleşebilmesi için 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi tarafından ilçeye ambulans sevk edildi. İddiaya göre ambulans, Ağlı ilçesine geldiği esnada Hastane Caddesi üzerinde bekleyen makam aracının yolu kapatması nedeniyle Kaymakamlık Lojmanı’nın önünden geçemedi. Yol istemek için kornaya basan ambulans sürücüsü, görevlilerin makam aracını yolun kenarına çekmesi sonrası hastaya müdahale edebildi. Ağlı Toplum Sağlığı Merkezi’nde bulunan kalp hastası, ambulansa konularak acil olarak Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir süre ambulansa trafik cezası yazıldığı öğrenildi. Cezanın, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. maddesine istinaden ambulansa geçiş üstünlüğüne gerek olmadığı halde kullandığı gerekçesiyle yazıldığı belirtildi. Söz konusunu kanunun 71. maddesinde vakaya giden ambulansın zaten birinci derecede geçiş üstünlüğünün bulunduğu ve yazılan cezanın usulüne uygun olmadığı ifade edilirken, ambulansa yazılan cezanın 80 TL olduğu ve ceza tutanağının da Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne tebliğ edildiği öğrenildi.

Ağlı Kaymakamı Adnan Şen ise, Ağlı ilçesinde ambulansın yapmış olduğu olumsuzluk sonucu trafik kurallarını ihlal ettiği için cezai işlem yapıldığını ve bunun dışında farklı bir konunun olmadığını söyledi.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.