Kamu Hastanelerine Denetim Yapılacak
Kamu Hastanelerine Denetim Yapılacak
10 Temmuz 2014 Perşembe - 08:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kamu-hastanelerine-denetim-yapilacak

Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek saha koordinatörleri, İzmir Sağlık, Halk Sağlığı ve genel sekreterlikleri denetleyecek Denetim sonucunda bazı hastane yöneticilerinin yerlerinin değişebileceği konuşuluyor.

 Hastaneler sıkı hazırlık içerisine girerken, hızla raporlar hazırlanıyor.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı 16 saha koordinatörü önümüzdeki hafta İzmir’in sağlık kurumlarını mercek altına alacak. alınan bilgiye göre, koordinatörler, Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kuzey ve Güney Kamu Hastane Birlikleri’ni ve bağlı olan hastaneleri inceleyecek. Denetimin iki hafta sürebileceği belirtilirken, kurumların mali ve personel yönünden de inceleneceği ifade edildi.

DENETİMİN ARDINDAN NE OLACAK ?

Bir hastane yöneticisi, Medya Sağlık’a yaptığı açıklamada, “Bu denetimlerin ardından Bakanlık İzmirle ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapacaktır. Bu değerlendirmenin ardından bazı hastane yöneticileri ve kamu hastane birlikleri yetkilerinin yerleri değiştirilebilir” yorumunda bulundu. (medyasağlık)

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.