işçi memur emekli ve engelliye 2016 müjdesi
işçi memur emekli ve engelliye 2016 müjdesi
18 Aralık 2015 Cuma - 12:45
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
isci-memur-emekli-ve-engelliye-2016-mujdesi

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, internethaber yazarı Osman Diyadin'in gündeme ilişkin sorularına kritik yanıtlar verdi. Soylu 2016'da hayata geçirilecek, işçi, memur, emekli ve engellileri sevindirecek gelişmeleri aktardı.

~~MEMURHABER.COM-64'üncü hükümetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2016'da bakanlığı kapsamında atılacak adımlara ilişkin internethaber'e kritik açıklamalarda bulundu.

İnternethaber yazarı Osman Diyadin'e konuşan Bakan Soylu, 2016'da işçi, memur, emekli ve engelli vatandaşlar için çok önemli icraatların hayata geçirileceğini vurguladı.

"ÇALIŞMANIN BAŞINDA ÇALIŞKAN BAKAN..."

Soylu için 'Çalışmanın başında 'çalışkan' bir bakan var' diyen Diyadin, Soylu'nun görevini layıkıyla yerine getireceğini "Her yiğidin yoğurt yiyiş şekli farklıdır’ misali bakanlıkta önemli izler bırakacak bir Soylu süreci başlamış durumda. Çünkü nerede olursa olsun kendine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek almış Bir ‘aksiyonel’ bir ‘strateji’ adamı." sözleriyle ifade etti.

"İŞÇİNİN,MEMURUN,EMEKLİNİN, ENGELLİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR"

Asgari ücretin bin 300 lira olacağını hatırlatan Soylu, hükümetin söz verdiği her şeyi hayata geçireceğini vurgulayarak şöyle konuştu:

Türkiye her konuda önemli gelişmeler yaşamaktadır. Çalışan kesimin, emeklinin, işçinin, yüzünün güldüğü, şehit aileleri ve yakınları, gazilerine sahip çıkan onlara teselli olan bir Türkiye gerçeği artık yaşanmaktadır. İşte yeni yılla birlikte asgari ücret bin 300 TL oluyor. Söz verdiğimiz her şeyi yapmaya devam edeceğiz.

"BİN 950 ENGELLİ ARKADŞIMIZ KAMU PERSONELİ..."

En temel gelişmelerden birisi Türkiye'nin engellilere yönelik yaklaşımıdır. Yaklaşık bin 950 arkadaşımız kamu personeli olarak yeni bir hayata başlatıyoruz.. Özellikle 2002 yılına kadar 5 bin 777 olan memur sayımız bugün yaklaşık 42 bin 656 rakamına ulaşmıştır. Yaklaşık yüzde 737'lik bir artış. Yeter mi? Yetmez. Elbette ki bunu devam ettirmek, bunu artırmak bizim en temel sorumluluklarımızdan bir tanesidir.

~~"2016'NIN İLK AYLARINDA 4 BİN ENGELLİ VATANDAŞIMIZ DAHA İŞE GİRECEK"

Özellikle 2015 yılı içerisinde 6 binin üzerinde engelli alımı sağlandı. 2016'nın ilk aylarında 4 bin engelli vatandaşımız daha işe girecektir.

 

Etiketler : memur, işçi, emekli, engelli,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.