Hükümet milyonların yüzünü güldürecek!
Hükümet milyonların yüzünü güldürecek!
02 Nisan 2014 Çarşamba - 15:17
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
hukumet-milyonlarin-yuzunu-guldurecek

Son 3 aydır seçimlere kilitlenen, 17 Aralık operasyonu ile mücadele eden Türkiye, yeni bir solukla ekonomi gündemindeki sorunların çözümüne odaklandı.

Son 3 aydır seçimlere kilitlenen, 17 Aralık operasyonu ile mücadele eden Türkiye, yeni bir solukla ekonomi gündemindeki sorunların çözümüne odaklandı.

Kamu çalışanlarına, Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası borçlularına, taşeron işçilere de müjdeler gelecek. Atılacak adımlardan bazıları şöyle:

2 MİLYON İSTİHDAM:

3 yılda 2 milyon kişiye istihdam sözü kapsamında iş gücüne katılım artırılacak. Öncelik, uzun süreli işsizlere, kadınlara, gençlere ve engellilere verilecek.

DİSİPLİN AFFI VE DERECE:

Memura disiplin affının yer aldığı taslak Başbakanlık'a gitti. Ayrıca 2005'ten sonra işe başlayanlara 1 dereceverilmesi karara bağlanacak.

BORÇLARA AF MÜJDESİ:

Bağ-Kur ve GSS borçlularına af gelecek. Borçlarını ödemediği için sağlık hizmetinden yararlanamayan 4.5 milyon kişinin sağlık aktivasyonu açılacak. Daha önce gelir testine girmediği için adına en yüksek miktardan prim borcu çıkarılanlar, kendilerine verilecek 3- 4 aylık süre içinde gelir testine girebilecek. Teste girdiği halde borcunu ödemeyenlerin faiz borcu silinecek. Bağ-Kur borçlusuna da düzenleme yapılacak.

İŞ YASASI'NDA İNCE AYAR:

İş Yasası, yarı zamanlı ve uzaktan çalışmaya olanak tanıyacak şekilde düzenlenecek. Böylece memurlar da part-time çalışabilecek. Bebeği olan kadına evden çalışma, yarı zamanlı çalışma imkanı sunulacak.

DAHA FAZLA İŞSİZLİK MAAŞI:

İşsizlik maaşının yatan prime göre belirlenmesi öngörülüyor. İşsizlik maaşı uzun süreli işsizler için yaşgrubuna göre (bin 500 liraya kadar) artırılırken, nitelikli gençlere daha fazla ödenek ayrılacak.

 

 
Kaynak: Haber Kaynağı
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.