Hastane açılışları için özel ekip yolda
Hastane açılışları için özel ekip yolda
25 Nisan 2014 Cuma - 08:05
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
hastane-acilislari-icin-ozel-ekip-yolda

Belirlenen tarihte açılışı yapılamayan, açılışı yapıldığı halde inşaatı süren hastanelerin hizmete girmesi için "Hastane Açılış Takımı" kuruldu artık gecikme olmayacak...

Gökhan Kaya

Sağlık sisteminde büyük bir öneme sahip olan hastanelerin, standartlara uygun, sorunsuz ve zamanında açılabilmesi için Sağlık Bakanlığı, yeni bir sistem geliştirdi. Bakanlık, kimi zaman belirlenen tarihte açılışı gerçekleştirilemeyen ya da açılışı yapılmasına rağmen inşaat çalışmaları süren hastanelerin zamanında hizmete girebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından alanında yetkin uzmanlardan oluşan "Hastane Açılış Takımı" kurdu.

Kurulan 'Açılış Takımı' yapımı devam eden ve faaliyete geçme aşamasında olan sağlık yatırımlarının ihale sözleşme bitiş tarihinden önce, belirlenmiş standartlara uygun olarak hizmet verebilmesini sağlayacak. Hastanenin hizmet verme aşamasında zaman kaybının önüne geçilmesini de sağlayacak olan Takım, sağlıkta kalitenin istenilen standartlara ulaşmasını hedefleyecek. Bu çalışmalar sonucunda hastanenin açılışı yapıldıktan sonra inşaat çalışmalarının devam edilmesinin önüne geçecek olan Açılış Takımı' hasta, çalışan memnuniyetini ve güvenliğini tehdit edebilecek unsurların da büyük ölçüde ortadan kaldırılması sağlayacak. Açılış Takımı' Sahada Geçici Kabul Heyeti toplanmadan önce yerinde kontrolleri yaparak inşaat ve elektrik tesisatı gibi eksiklikleri tespit edecek. Tespit edilen eksiklikler rapor haline getirilip, hastane yönetimine sunulacak. Geçici kabul heyetinin toplanmasından önce hastane yönetiminin mevcut eksikliklere vakıf olmasını sağlayacak. Sağlık tesisleri yöneticileri ile diyalog halinde olup yapım aşamasında kurumların kalite ve sürekliliğini sağlamak amacıyla her alanda fikir alışverişi yapacak.

Kaynak Türkiye

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.