Gaziantep 112'den kaçan kaçana
Gaziantep 112'den kaçan kaçana
29 Nisan 2014 Salı - 11:35
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
gaziantep-112-den-kacan-kacana

Gaziantep 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde yaşanan mobing uygulamaları çalışanların başka illere kaçmasına neden oluyor.

65 KİŞİ ALT BÖLGELERE GİTTİ 
 
112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde çalışan sağlık memuru, paramedik ve ATT’ler iki yıldan bu yana  psikolojik baskı ve sürgün ortamında görev yapıyor. Baskıların sona ermek yerine artarak devam etmesi çalışanların Gaziantep’ten kaçmalarına neden oluyor. Son iki ayda (Şubat ve Mart aylarında) Gaziantep 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli 65 personel alt bölge tayini ile başka illere gitti. 
 
NEDEN ALT BÖLGE TAYİNİ?
 
112 Çalışanlarının alt bölge tayini ile başka illere gittiğini ifade eden 112 çalışanları, “Hiçbir devlet memuru zorunlu olmadıkça alt bölge tayini istemez. Gaziantep 112’de çalışanlar artık dayanacak güçleri kalmadığı için, mevcut baskı ortamından kurtulmak amacıyla tek çare olarak alt bölge tayini ile başka illere gidiyor. Bugüne kadar sorunların çözülmemesi nedeniyle 112 çalışanlarının önümüzdeki aylarda başka illere kaçması daha da hızlanacaktır” şeklinde konuşuyorlar. 
 
Gaziantep 112'de neler oluyor haberine gitmek için tıklayın
 
112 ÇALIŞANLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

 
112 Çalışanları tüm düzenlerini bozup alt bölge tayini ile başka illere gitmek zorunda kalırken, Gaziantep’te kalarak görevlerine devam edenler ise tedirgin bir şekilde çalışıyor. Gaziantep’te hiçbir dönemde alt bölge tayinlerinin bu kadar yoğunlaşmadığına dikkat çekilirken, 112’deki huzursuzluğun hizmet kalitesine daha fazla yansımaması ve çalışanların memnuniyetinin sağlanması için yetkililerden yardım bekleniyor.  

Kaynak GazeteSağlık

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.