Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakandan doğalgazda indirim müjdesi!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakandan doğalgazda indirim müjdesi!
09 Kasım 2015 Pazartesi - 08:34
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakandan-dogalgazda-indirim-mujdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, doğalgazda indirimle alakalı kesin açıklaması yaptı. Doğalgaz da indirim yüzde kaç olacak? işte detaylar...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Rusya tahkimine ilişkin, "Rusya'nın basında yer alan 'tahkime gitmeden de çözebiliriz' açıklamalarını müspet buluyoruz, fakat bizim tarafımıza iletilmiş resmi bir başvuru yok. Zaten kesin olan yüzde 10,25'lik indirimimiz var. Biz onun üzerinde bir talep için mahkemeye gittik ve tahkimi kazanmayı garanti görüyoruz" dedi.

TAHKİMDEKİ TALEP İMZALANMAYAN YÜZDE 10,25'İN ÜZERİNDE

Türkiye ve Rusya arasındaki doğalgaz fiyatı anlaşmazlığını değerlendiren Alaboyun, Türkiye'nin daha önce anlaşma sağlanılan yüzde 10,25'lik fiyat indirimini imzalamak için Rusya'yı çağırdığını fakat anlaşmanın imzalanamadığını anımsattı.

Alaboyun, BOTAŞ'ın tahkim kararından sonra Rus yetkililerin basında yer alan 'tahkime gitmeden de çözebiliriz' şeklindeki açıklamalarını müspet bulduğunu belirterek, "Biz Rusya ile hiçbir zaman basın üzerinden iletişim kurmadık. Bu tür açıklamaları olumlu karşılarız ama bu açıklamalar bize iletilmiş bir resmi başvuru anlamına gelmez. Bizim tarafımıza iletilmiş resmi bir başvuru yok. Zaten kesin olan yüzde 10,25'lik indirimimiz var. Biz onun üzerinde bir talep için mahkemeye gittik ve tahkimi kazanmayı garanti görüyoruz" şeklinde konuştu.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.