Doğum izni kaç gün ücretsiz izin hakkı ne kadar?
Doğum izni kaç gün ücretsiz izin hakkı ne kadar?
10 Aralık 2015 Perşembe - 13:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
dogum-izni-kac-gun-ucretsiz-izin-hakki-ne-kadar

Doğum izni kaç gün oldu, doğum izin süreleri değişiyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 2016 eylem planına göre doğum izni süreleri kıdemden sayılacak. Davutoğlu doğum izni sonrası ücretsiz izin haklarını da açıkladı.

Doğum izni düzenlemesi değişiyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet 2016 Eylem Planı'nın detaylarını açıkladı. Eylem planında doğum sonrası izin düzenlemesi de yer aldı.

Davutoğlu, düzenlemeye ilişkin, "Eylem planımızda kadınlar için çok özel bir çalışma yaptık. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürenin kıdemden sayılması için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Çalışan kadınlara doğumda ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 3 ay, üçüncü çocukta 6 ay ücretsiz izin veriyoruz" dedi.

Etiketler : izin, doğum,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.