Celal Bayar Üniversitesi'nden tüp bebekte büyük başarı!
Celal Bayar Üniversitesi'nden tüp bebekte büyük başarı!
24 Nisan 2014 Perşembe - 12:26
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
celal-bayar-universitesi-nden-tup-bebekte-buyuk-basari

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi başarılı gebelik oranında dünya ortalamasını aştı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var merkezin elde ettiği başarıyı rakamlarla açıkladı. "Halen dünyada ve ülkemizdeki benzer merkezlerde ortalama gebelik oranları yüzde 35 düzeylerindedir" diyen Prof Dr. Ahmet Var, "Son olarak mart ayı itibariyle başarılı gebelik oranı yüzde 42.5 düzeyindedir. Merkezimize günde 25-35 hasta muayene ve tetkik edilmektedir. Merkezimizde 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 embriyolog, 2 biyolog ve yardımcı sağlık personelleri görev yapmaktadır. En üst teknolojik imkanlara sahip olan merkezimizde herhangi bir eksiklik bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

 

BEBEK ÖLÜMLERİ AZALDI

AK Partili Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Muzaffer Yurttaş ise, merkezin faaliyetlerini anlattı. Yurttaş, çalışmalar sayesinde bebek ölüm hızının binde 29'dan, binde 10' a, anne ölüm hızının ise yüz binde 61'den, yüz binde 16' ya indiğini dile getirdi.

 

Çetin ÇİFTÇİ

Kaynak Bugün

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.