Böyle hastane skandalı yaşanmadı!
Böyle hastane skandalı yaşanmadı!
27 Ağustos 2014 Çarşamba - 10:39
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
boyle-hastane-skandali-yasanmadi

Yüksek ateşle gittiği özel hastanede yer yok diye alınmayan, başka hastaneye sevk için ambulans verilmeyen ve 2 saat bekletilip ölen 1 yaşındaki bebeğin cansız bedenini çantaya konup ailesine verdiler.

Adana Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde oturan 33 yaşındaki Kadri ve 30 yaşındaki Remziye İbi çiftinin 4 kızından biri olan 1 yaşındaki Hayrünnisa İbi, önceki gece yüksek ateş nedeniyle rahatsızlandı. Havale geçirdiği tahmin edilen küçük kızı babası Kadri İbi, evlerinin yakınlarında bulunan özel bir hastaneye getirdi. Burada küçük kızın acil servisten girişi yapıldı.

Baba İbi, kızına burada doktorların müdahale ettiğini ve hastaneye yatırılması gerektiğini söylediklerini belirterek, "Ama hastanede yer olmadığı için sevk edilmesine karar verildi. Doktor Kenan Kuzey, 112 merkezi ile görüşmüş, Adana'daki hastanelerde yer olmadığı için Tarsus veya Ceyhan'a gönderilebileceğini söylemişler. Hastane, kendi ambulansını vermedi. 112' de sevk için yer bulamayınca, yavrum ateşler içinde tam 2 saat bekletildi. Doktora 'sizin ambülansınızla götürelim' dediğimde bana, 'bizim ambülansların şehir dışına yasak' yanıtını verdi. Kızımın ağzından kan gelip, durumu ağırlaşınca, hastanenin ambulansı ile kızımı Meydan Çocuk Hastanesi'ne getirdik. Buradaki doktor beni çağırıp 'Kızın için yapabileceğim bir şey yok. Ama Allah'tan ümit kesilmez' dedi. Kızım daha sonra hayatını kaybetti. Kızım çarşamba günü fıtıktan ameliyat olacaktı o güne kadar yaşayamadı" dedi.

Küçük kızın cenazesi hastanedeki işlemlerin ardından otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

BABA ELİNE ALAMADI

Cumhuriyet savcısının incelemesi ve otopsi için cesetten parça alınmasının ardından Hayrünnisa İbi'nin cenazesi hastane morgundan siyah bir çanta içinde Baba İbi'ye verildi. Baba İbi büyük bir şok yaşarken kızının cenazesini bir çantanın içinde görünce eline alamadı.

CENAZE ARABASI DA YOKTU

Vatan gazetesinin haberine göre; kız çocuğunun cenazesini çanta içinde dayısı alarak cenaze aracı olmadığı için kendi kamyonetlerinin arkasına koydular. Çanta içindeki kız çocuğunun cenazesini babaanne Fatma İbi alarak gözyaşlarına boğuldu. Bu arada anne Remziye İbi de aracın önünden çanta içindeki kızına bakarak gözyaşlarını tutamadı. Dayı ise çanta içindeki yeğenini görünce, "Bu çocuk hastanede yer olmadığı için acil serviste hayatını kaybetti" diye bağırdı. Baba İbi de çantaya bakarak ağıt yakıp ağladı. Daha sonra cenaze Hz. Musa Camisi'ne götürülüp burada kılınan namazın ardından Küçükoba Mezarlığı'na defnedildi. Öte yandan ailenin küçük kızlarının doktor hatası nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı konu hakkında inceleme başlattı.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.