Belediye Alacakları da Torba Yasaya Ekleniyor!
Belediye Alacakları da Torba Yasaya Ekleniyor!
13 Haziran 2014 Cuma - 16:00
A1
A2
A3
A4
Basın HaberleriPaylaşım
12719 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
belediye-alacaklari-da-torba-yasaya-ekleniyor

2014 yılında çıkması beklenen torba yasaya yeni bir madde daha ekleniyor. Vergi borçlarını düzenleyen tasarı artık belediye borçlarını da içerecek.

Meclis'e gelen torba yasa birçok düzenlemeyi içinde barındırıyor. Torba yasa kapsamında yer alan vergiler, SGK primleri ve idari para cezalarıyla, takipteki kamu alacaklarında gecikme faizlerinden ve cezalardan vazgeçiliyor. Son olarak belediye alacakları da tasarıya eklendi. 

Vergi borçlarına af getiren kanun tasarısına belediye alacaklarının eklenmesiyle tasarı daha da genişletildi. Buna göre ; Belediye Kanunu kapsamındaki belediyelerin, su abonelerinden kaynaklı alacakları, atık su bedeli alacakları, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve katkı payları yeniden yapılandırılacak. 

TÜM BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR!

Tasarıda daha önce yer alan tüm borçların yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemeye göre ÜFE ve TÜFE’ye göre yeniden yapılandırılıyor ve 18 aya kadar ödeme imkanı getiriliyor. Sigara cezaları dışında kalan ve 120 TL’nin altındaki idari para cezaları ise siliniyor.

VERGİ BORCU NASIL YAPILANDIRILACAK?

Ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan alacakların faiz ve cezaları silinecek. Bunun yerine TEFE/ÜFE değişim oranları ile yeniden hesaplama yapılacak. Yapılandırmadan yararlanmak için açılmış olan davalardan vazgeçilmesi gerekecek.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.