Bebeklerin 3 İsmi Sınırı Geliyor!
Bebeklerin 3 İsmi Sınırı Geliyor!
25 Kasım 2014 Salı - 08:51
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bebeklerin-3-ismi-siniri-geliyor

Hükümetin hazırlamaya devam ettiği yasa tasarısının 4.bölümü Nüfus Hizmetleri Kanunu'nda önemli değişiklikler yer alıyor. Buna göre bebeklere artık en fazla 3 isim konulabilecek.

Hükümetin hazırladığı yasa tasarısının 4.bölümü ise Nüfus Hizmetleri Kanunu'nda önemli değişiklikler yer alıyor. Buna göre bebeklere konulacak isim 'üç' ile sınırlandırılıyor. Yeni büyükşehir olan illerde ise köyken mahalleye dönüştürülen muhtarlara 'evlendirme memurluğu' yetkisi getiriliyor.

Buna göre doğum bildirimi doğumun gerçekleştiği sağlık kuruluşuna da yapılabilecek. Çocuğa konulan ad, üç adı geçmemek üzere, kısaltma yapılmadan kimliğine yazılacak.

Tasarıya göre, İçişleri Bakanlığı, 2012 tarihliyasayla On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması'na ilişkin yasayla köyken mahalleye dönüştürülen mahalle muhtarlıklarına evlendirme memurluğu yetki ve görevi verilebileceği hükmü getiriliyor.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.