bazı kadrolara personel alımı yapılacak
bazı kadrolara personel alımı yapılacak
22 Mart 2016 Salı - 13:30
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Çalışan - Memur
)
12257 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bazi-kadrolara-personel-alimi-yapilacak

Resmi gazetede yayınlanan atamalara göre bazı kurumlara naklen/yeniden atama yapılacak.

Resmi gazetede yayınlanan atamalara göre 8 kuruma ait kadrolarda değişiklik yapılırken, bazı kurumlara ait boş kadrolarda yapılan değişiklikler, bu kurumların görevde yükselme sınavları açmaya ve merkezi sınav sonucuna göre veya naklen/yeniden personel alımına hazırlandığı şeklinde değerlendirildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan 2016/8436 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği yapılırken, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişiklikleri yapıldı.

NAKLEN ATAMAYA YÖNELİK BOŞ KADRO

Yapılan kadro değişikliklerin bazıları dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik olurken, bazıları ise ilk defa veya görevde yükselme suretiyle ya da naklen atama yapmaya yönelik boş kadro değişiklikleri şeklinde oldu

 Örneğin;

-Adli Tıp Kurumu Başkanlığı için; 26 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 9 adet Sağlık Teknikeri kadrosu ihdas edildi.

-Adalet Bakanlığı için; 500 adet Yazı İşleri Müdürü, 200 adet Hakim Adayı, 75 adet İcra Memuru, 53 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu ihdas edildi.

-Sağlık Bakanlığı için; 1228 adet Tabip kadrosu ihdas edildi.

-Türkiye Halk Sağlığı Kurumu için; 1000 adet Sağlık Teknikeri, 190 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 50 adet Diş Tabibi, 75 adet Şube Müdürü kadrosu ihdas edildi.

 

Etiketler : kadro, sınav, meslek, eğitim, memur, işçi,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.