Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Alacağı Ücretler
Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Alacağı Ücretler
01 Ağustos 2014 Cuma - 08:17
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bayramda-nobet-tutan-saglikcilarin-alacagi-ucretler

Ramazan Bayramı nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın genelgesiyle nöbette olan sağlık çalışanları, yoğun bir bayram geçirdi.Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Alacağı Ücretler haberin detayında...

 Bayramın bitmesiyle, yoğun iş temposuyla çalışan sağlık çaışanları biraz rahatlarken gözler şimdi bayram tatilinde nöbet tutan sağlık çalışanlarının alacağı nöbet ücretlerine çevrildi.

Bayramda nöbet tutan sağlık çalışanlarına; 657 sayılı kanunun ek 33 üncü maddesi uyarınca ödenen nöbet ücretleri dini bayram günleri için %20 zamlı ödenecek. Ayrıca 18.01.2014 tarihli ve 28886 sayılı Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 10 uncu maddesi ile 657 sayılı kanunun ek 33 üncü maddesine; “yoğun bakım, diyaliz, ameliyathane, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde nöbetler için ödenen nöbet ücretleri de %50 artırımlı ödenir” cümlesi eklenmiştir. Sonuç olarak bayramda nöbet tutan sağlık çalışanları, ilgili birimlere göre nöbet ücretlerini yüzde 20 ve yüzde 50 zamlı alacaklardır.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.