Başbakan Talimat Verdi! 35 Bin Memur Alınacak
Başbakan Talimat Verdi! 35 Bin Memur Alınacak
26 Haziran 2014 Perşembe - 11:55
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
basbakan-talimat-verdi-35-bin-memur-alinacak

35 bin şehit ve gazi yakınının memur olarak alımına Ramazan Ayında başlanacağı açıklandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekli çalışmaların yapılmaası için talimat verdiği öğrenildi.

Şehit ve gazi yakınlarının  kamu kurumlarında memur olarak  alınmasında sona gelindiği  belirtildi.

Akit gazetesinin haberine göre, 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda işe alınmasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Ramazan ayı içinde başlayacak.

Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmelik, geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Yönetmelik, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malülleri ile terör mağduru sivil vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını düzenliyor.

Yönetmelik kapsamında 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdam edileceği açıklanmış ancak alımların ne zaman başlayacağı netleşmemişti.

BAKANLIK HAZIR

Edinilen bilgilere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri aracılığı ile müracaatların alınması işlemi tamamlandı.

Bakanlık müracaat edenlerden hangilerinin hak sahibi olduğu, nasıl ve nereye yerleştirilecekleri çalışmasında da sona geldi.

ALIMLAR RAMAZAN’DA BAŞLIYOR

Konunun takipçisi olan Başbakan Erdoğan’ın alımlara Ramazan ayı içinde başlanılması talimatını verdiği öğrenildi.

35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdamı çalışmasının 2015’in sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Bu şekilde sivil terör mağdurları, harp malülleri ve vazife malülleri de kamuya yerleştirmeden ilk kez yararlanmış olacak.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.