Asgari ücret 2016 kaç lira Maliye Bakanı açıkladı
Asgari ücret 2016 kaç lira Maliye Bakanı açıkladı
07 Kasım 2015 Cumartesi - 08:55
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
asgari-ucret-2016-kac-lira-maliye-bakani-acikladi

Asgari ücret 2016 yılında 1300 lira olacak mı sorusunun en net yanıtı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten geldi.

Asgari ücret 1300 lira olacak mı? Asgari ücret ne zaman 1300 lira olacak? soruları iş dünyanını ana gündem maddesi.

Asgari ücret 2016 yılı zammıyla ilgili en son açıklama Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten geldi. Şimşek, asgari ücretin 1300 liraya çıkmayacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

Şimşek, "Asgari ücrette söz verdik, 1300 lira yapılacak. Soru işareti olmasın, tereddüt yok" diye konuştu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şimşek'e sorulan soruların başında AK Parti'nin 1 Kasım seçim vaatleri vardı.

"Bütün vaatlerimizin arkasındayız" diyen Mehmet Şimşek, "Mahsurlu bulduğumuz bazı hususları dahi söz verdiysek yerine getireceğiz. Tereddüt yok. Yerine getiremeyeceğimiz sözleri vermeyiz. Üstümüze düşen herşeyin teknik hazırlıkları yapılıyor" dedi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI 2016 1300 LİRA OLUYOR

Şimşek, 2016 yılı asgari ücret zammıyla ilgili de şöyle konuştu:

"Asgari ücrette söz verdik, 1300 lira yapılacak. Soru işareti olmasın, tereddüt yok. Biz bu taahhütü yerine getireceğiz. İşin yükünün büyük kısmını iş alemi yüklenecek. Devlet bu vaatte bulundu, bütün bu yükü üstüne alsın sağlıklı bir yaklaşım değil. Belli sektörlere yönelik ilave teşvikler gündeme gelebilir. Ama yükün büyük kısmı işverende olacak."

Bakan Şimşek'e sorulan sorular ve alınan cevaplar şöyle:

YENİ HÜKÜMETİN İLK İCRAATI NE OLACAK?

Bütün vaatlerimizin arkasındayız ve hepsini yerine getireceğiz. Maliye Bakanlığı olarak bütün çalışmaları yaptık. Yasal düzenlemeler adına bütün taslaklar hazırlanıyor. Bakanlar kurulu kararlarına ilişkin taslaklar hazırlanıyor. Bizim seçim vaatlerimiz yaz sıcağında buz üzerine yazılı vaatler değil. Hiçbir zaman yerine getirmeyeceğimiz sözleri vermeyiz biz. O açıdan mahsurlu bulduğumuz hususları dahi söz verdiysek ekonomik açıdan hangi açıdan olursa olsun yerine getireceğiz. Yasal düzenleme veya bakanlar kurulu gerektiren çalışmalarda taslakları üç aşağı beş yukarı hazırladık. Maliye olarak bütün vaatlerin bir ucu bir şekilde maliyeye dokunuyor. Üstümüze düşen her konuda arkadaşlarımız teknik hazırlıkları yapıyorlar.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.