Akupunktur hakkında merak ettikleriniz
Akupunktur hakkında merak ettikleriniz
06 Mart 2014 Perşembe - 09:55
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
akupunktur-hakkinda-merak-ettikleriniz

Akupunktur hakkında merak ettikleriniz

Habere Ait Detayı Görmek İçin Tıklayınız...

Akupunktur vucudun belli olan noktalarına çeşitli iğneler batırılıp bu ignelerin elle döndürülerek elektrik akımı ile uyarılarak, ısı verilerek veya aynı noktaları iğne yerine lazer ışını ile uyararak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Çin dilinde Chen-Chin adı verilir.Batı dillerinde ise aqus (igne) punktur (delme) anlamında kullanılmaktadır.

Akupunktur yöntemi 5000 yıllık bir geçmişe sahip olup halen günümüzde başarıyla kullanılmaktadır.

Akupunkturun batı dünyası ile tanışması ise ABD başkanını Nixon un 1972 yılında Çin’i ziyareti sırasında Çinlilerin akupunktur tedavisini Nixon ve beraberindeki heyete bir gösteri halinde sunmasıyla başlamıştır.  

Nixon bundan çok etkilenmiş ve Amerikaya dödükten sonra Amerikalı doktorları Çin’e göndererek akupunkturu araştırmalarını istemiştir.  

Akupunktur günümüzde dünya sağlık örgütü tarafından kabul edilerek, desteklenen bilimsel bir tedavi yöntemi olarak ilim dalı niteli...

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.