Aile Hekimlerinin Cumartesi Nöbetinden Memnunluk Durumu!
Aile Hekimlerinin Cumartesi Nöbetinden Memnunluk Durumu!
08 Ocak 2015 Perşembe - 13:05
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
aile-hekimlerinin-cumartesi-nobetinden-memnunluk-durumu

Sağlık Bakanlığının 1 Ocak'tan itibaren başlattığı aile hekimliklerinde Cumartesi nöbetine Türkiye'nin birçok ilde yüksek katılım gerçekleşti.

Nöbet uygulamasına katılım Artvin, Bitlis, Ardahan ve Kırıkkale'de %100, Erzurum'da % 99, Uşak'ta %93, Osmaniye'de %89, Ankara ve Eskişehir'de %88 oranında gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığının düzenlemesiyle aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları, 1 Ocak'tan itibaren cumartesi günleri ayda bir kez gündüz 8 saat olmak üzere aile sağlığı merkezleri ve toplum sağlığı merkezlerinde nöbet hizmeti vermeye başladı.

Nöbet tutulacak olan birinci basamak sağlık kuruluşları, her ay sağlık müdürlüklerinin internet sitelerinden ilan edilecek.

Bakanlığın genelgesi sonrasında ilk cumartesi nöbeti ise 3 Ocak'ta tutuldu.

AA muhabirinin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ilk nöbete katılım birçok ilde yüksek düzeyde oldu.

Katılım Artvin, Bitlis, Ardahan ve Kırıkkale'de %100, Erzurum'da %99, Uşak'ta %93, Osmaniye'de %89, Ankara ve Eskişehir'de %88, Kırklareli'de %78, İzmir'de %55, İstanbul'da %52 oranında gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının, bebek, çocuk, gebe ve lohusa izlemlerini, bağışıklama hizmetlerini, ülke açısından büyük önem taşıyan koruyucu sağlık hizmetlerini büyük bir özveri ve önemle sürdürdüğünü belirterek, cumartesi günleri birinci basamak sağlık kuruluşlarında başlayan nöbet hizmetiyle hafta içi aile hekimliklerine ulaşmada sıkıntı yaşayanların hekimleri ile buluşmaları ve birinci basamak sağlık hizmetlerine ulaşmalarının sağlanmasının amaçladığını bildirdi.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(3) Yorum Yapıldı
09 Ocak 2015 - 10:17
mağduriyet
pazar günü tüm resmi kurumlar nöbet tutsun malum haftanın 6 günü çalışanlar resmi işlerini halledemeyip mağdur olacak.
09 Ocak 2015 - 09:28
imkansız
Aile hekimliklerinde nöbete katılım 81 ilin 75inde yoktu. Birde bu açıdan bakalım isterseniz.Asla istemiyoruz nöbete gitmeyi..
08 Ocak 2015 - 03:05
Aile Hekimine ulaşmada sıkıntı yok, Acillerde var
Durum doğru değerlendirilememiş. Aciller hafta içi akşam 8 ila 12 arası, acil olmayan poliklinik hastası dolu. Bu nöbet mevcut sorunu çözmez ki....