2016'da atama izni sayısı 15 bin artıyor!
2016'da atama izni sayısı 15 bin artıyor!
10 Aralık 2015 Perşembe - 15:50
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
2016-da-atama-izni-sayisi-15-bin-artiyor

Geçici bütçede, atama sayılarına yönelik olarak önemli bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenlemeye göre atama izni sayısı artırılıyor. İşte ayrıntılar...

Geçici bütçeye göre, 2016 yılında, atama yapılabilecek memur sayısı artırılıyor. İşte ayrıntılı haber... 


Bilindiği üzere, muhalefet partilerinin kabul etmemesi nedeniyle, 2016 yılı için 2 adet bütçe Meclisten çıkarılacaktır. İlk bütçe, geçici bütçe olacak ve 3 aylık dönemi kapsayacaktır.

Geçici bütçede, atama sayılarına yönelik olarak önemli bir düzenleme yapılmıştır.

51 BİNE YÜKSELTİLDİ 

2015 yılının başlangıcında, üniversiteler hariç olmak üzere 36 bin adet olarak belirlenen toplam atama izni sayısı, 2016 yılı için yine üniversiteler hariç olmak üzere 51 bine yükseltilmiştir.

15 BİN ADET ARTIRILDI 

Yani toplam atama izni, 2016 özelinde, 15 bin adet artırılmıştır.

Memurlar.net'in haberine göre eğer öğretmen atamalarında gerekli atama izinleri için ek kanun çıkarılırsa, bu önemli bir artıştır ve bu düzenlemeyi, "2016 yılında daha fazla memur alınacak" şeklinde yorumlayabiliriz. Ancak öğretmen atamaları için ek kanun çıkarılmaz ve bu düzenleme Şubat ayında yapılacak 30 bin öğretmen atamasına yönelik bir düzenlemeyse, bu sayı artışının, öğretmenlik dışında kalan meslek gruplarını ilgilendiren bir yönü olmayacaktır.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.