Yurt dışında yapılan aşılar ile ilgili AHBS değişiklik işlemleri
Yurt dışında yapılan aşılar ile ilgili AHBS değişiklik işlemleri
13 Haziran 2016 Pazartesi - 12:40
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
yurt-disinda-yapilan-asilar-ile-ilgili-ahbs-degisiklik-islemleri

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Yurt dışında yapılan aşılar ile ilgili AHBS değişiklik işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

20.04.2016 tarihli ve E.74 sayılı yazımız ve 06.06.2016 tarihli sağlık net iş kuralları değişiklikleri sonrasında sahada kullanılmaya devam eden aşı ve izlem veri setlerinin kullanımı ile ilgili sahadan gelen geri dönüşler doğrultusunda;

THSK tarafından alınan karar ile ilgili veri setlerinin yurtdışında yapılmış olması durumunda; beyana dayalı aşı ve izlem bildirim ekranlarına yurt dışı seçeneği ve işlemin yapıldığı kurum bilgilerinin girilebileceği açıklama ( Metin )  alanının eklenerek ekran düzenlemelerinin yapılmasına karar verilmiştir.

 

Yurt dışı seçildiğinde kurum bilgisi aile hekiminin kurum bilgisi olarak seçilecektir.

Açıklama kısmı sağlık net ve sağlık net online sunucularına gönderilmeyecek fakat yerelde bu bilgiler saklanacaktır. 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.