Yüksek Ücretli Toplu Sözleşme Kalkıyor!
Yüksek Ücretli Toplu Sözleşme Kalkıyor!
03 Haziran 2014 Salı - 08:40
A1
A2
A3
A4
Basın HaberleriPaylaşım
16232 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
yuksek-ucretli-toplu-sozlesme-kalkiyor

Hükümetin TBMM'ye sunduğu İş Kanunu ile işçi ücretleri sil baştan değişiyor.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; Hükümetin TBMM'ye sunduğu İş Kanunu ile işçi ücretlerine çeki düzen getiriliyor.

Belediyelerin astronomik ücretlerle yaptığı toplu sözleşmelere de sınırlama getiren düzenleme ile artık hiçbir belediye kendi başına toplu sözleşme imzalayamayacak.

Belediyelerin Kamu İşveren Sendikası'na üye olması şartına bağlı hale getirilmesi ile Kamu İşveren Sendikası'nın belediye adına toplu sözleşme yapması sağlanacak.

Tasarı ile işçi ücretlerinin de belli bir sınırda tutulması amaçlanırken, sendikalar da tek merkezden toplu sözleşme yapacak.

Düzenleme ile ayrıca, 2023 yılı sonuna kadar kamu kuruluşlarından SGK'ya olan borçlarını kendilerine ait gayrimenkullerle ödeme imkanı getiriliyor.

Bu kapsamda bu idarele ait üzerinde herhangi bir takyidat bulunmayan taşınmazlardan SGK tarafından uygun görülenler borçlu kurumun görüşü alınarak satın alınabilecek.

Borcunu ödemede zor duruma düştüğü SGK denetim elemanlarınca tespit edilen kurumlardan borç tahsili azaltılmış olacak.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(1) Yorum Yapıldı
04 Haziran 2014 - 09:09
size katiliyorum
Size no et vermeleri kesinlile sacma sapan bir uygulama bu neden yapiliyo personllelleri aile hekimligi uygulanasindan sogutmak mi amac istifa etmeye itmek mi anlayamadim is yu