Tüketiciden artık o ücret kesilmeyecek!
Tüketiciden artık o ücret kesilmeyecek!
12 Temmuz 2014 Cumartesi - 07:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
tuketiciden-artik-o-ucret-kesilmeyecek

Torba yasa paketinde, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın ve arkadaşlarının verdiği önergenin onaylanmasıyla tüketici hakem heyetlerinde vekalet ücreti kaldırılıyor.

 Çalışmaları bir ayı geride bırakan torba yasa paketinde, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın ve arkadaşlarının verdiği önergenin kabul edilmesiyle tüketici hakem heyetlerinde vekalet ücreti kaldırılıyor.

Uygulamanın tüketici hakem heyetlerine yapılan başvuruları artıracağı belirtiliyor.

CHP'li vekiller Aydın Ayaydın, Rahmi Aşkın Türeli, İzzet Çetin, Musa Çam ve Adnan Keskin'in verdiği ve muhalefetle iktidarın ortak oylarıyla kabul edilen önergeye göre, tüketici hakem heyeti kararlarında vekalet ücreti ödenmesine karar verilemeyecek. Önergenin gerekçesinde ise, tüketici hakem heyetleri tarafından uyuşmazlıkla sonuçlanan taraf için vekalet ücreti kararı çıkmasının tüketicilerin hak aramaktan çekinmesine neden olduğu vurgulandı. Bu nedenle, kanunla düzenlenmesi zorunluluğunun doğduğu ifade edildi.

CHP'li Ayaydın da, hakem heyetlerinin çok yüksek vekalet ücretleri belirlediğini bunun da insanların hak aramaktan kaçınmasına neden olduğunu söyledi. Ayaydın, "Tüketici hakem heyetleri esasen böyle bir vekalet ücretine karar veremez. Bunu net bir şekilde yasaya yazıyoruz" dedi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.