TİTCK'dan tüm firmaların dikkatine duyuru-17.06.2016
TİTCK'dan tüm firmaların dikkatine duyuru-17.06.2016
17 Haziran 2016 Cuma - 14:16
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ttck-dan-tum-firmalarin-dikkatine-duyuru-17-06-2016

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından tüm firmaların dikkatine duyuru yayımlandı.

Tüm Firmaların Dikkatine

 

01.07.2016 tarihinden itibaren firmalar tarafından 5070 sayılı elektronik imza kanununa göre imzalanan başvuruların sadece elektronik ortamda alınmasına karar verilmiştir. E-imza ile başvurmayan kullanıcılar, 01.07.2016 tarihinden itibaren üç aylık test süresi boyunca mevcut durumda olduğu gibi EBS yazılımı üzerinden başvuru yapıp ardından fiziksel evrakını Kurumumuz Gelen Evrak Birimine iletmek suretiyle başvurularını belgeleştirecektir. 01.10.2016 tarihinden itibaren Kurumumuz EBS yazılımı üzerinden tüm başvurular 5070 sayılı elektronik imza kanununa göre imzalanmış olarak sadece elektronik ortamda kabul edilecek, e-imzasız elektronik başvuru kabul edilmeyecektir. Kurumumuz tarafından belirlenen fiziksel evrak haricinde Kurumumuz Gelen Evrak Birimi tarafından firma başvurularına ait fiziksel belge kabul edilmeyecektir. Ayrıca Kurumumuza başvuru yapan tüm firmaların KEP adresi alması ve EBS yazılımında yer alan firma bilgileri bölümündeki KEP adresi alanına KEP adreslerini girmeleri gerekmektedir.

Güvenli Elektronik İmza kullanmak için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/e-imza-Elektronik-Sertifika-Hizmet-Saglayicilari sayfasında yayınladığı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılarından nitelikli elektronik sertifika temin edilmesi ve elektronik imza oluşturmak üzere bir yazılım kullanılması gerekmektedir.

DİKKAT!!! Evrakınızı imzalarken mutlaka zaman damgası içeren imza kullanınız.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.