Trafik cezaları hala internetten ödenemiyor!
Trafik cezaları hala internetten ödenemiyor!
17 Haziran 2014 Salı - 09:35
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Gündem
,
Yaşam
)
15546 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
trafik-cezalari-hala-internetten-odenemiyor

Trafikte sürücülere kesilen cezalar hala internete online yansımadığı için bu cezayı ödemek mümkün olmuyor.

E-devlet işlemlerimiz hala kaplumbağa hızıyla ilerlemeye devam ediyor.

İnternet, yararlı olarak kullanıldığında, hayatı kolaylaştıran bir araç...

Ancak bakanlarımız ve bürokratlarımız, interneti sadece kimlerin kendilerini ziyarete geldiği veya hangi açılışlara katıldığı bilgisinin verildiği bir platform olarak gördükleri için büyük çaplı projeleri görmek çok zor.

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanlığının hala bir merkezi e-sağlık projesi kuramadığına dikkat çekmiştik. Tıklayınız.

Benzer bir sorun Emniyet Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı arasında yaşanıyor.

Kesilen bir Trafik cezası hala internete online yansımadığı için bu cezayı ödemek mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz hafta trafik cezalarını internetten sorgulamaya açtığını duyurmasına rağmen sistemin kaç günlük gecikmeyle çalıştığı belli olmadığından cezaları günü gününe öğrenmek mümkün değildir. Ayrıca cezayı öğrenseniz dahi bu kez Maliye'nin sistemine yansımadığı için ödemeniz mümkün değildir.

Sanki 3G başka teknolojisi, onlien formalar başka bir ülkede çıkmış gibi mazeretler öne sürülüyor. Trafik polisleri hala matbu formlara cezaları yazıyor. Daha sonra da bu matbu formlar bilgisayar sistemine giriliyor.

memurlar.net 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.