İstirahat raporlarının düzenlenmesi hakkında duyuru
İstirahat raporlarının düzenlenmesi hakkında duyuru
20 Temmuz 2016 Çarşamba - 17:02
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
istirahat-raporlarinin-duzenlenmesi-hakkinda-duyuru

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstirahat raporlarının düzenlenmesi hakkında duyuru yayımlandı.

T.C.
SA
ĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ACELE VE GÜNLÜDÜR

Sayı: 83913885/23642684/1199   20.07.2016
Konu: İstirahat Raporları

.....................................

İlgi: Sağlık Raporlarının Düzenlenmesi Hakkında 2014/29 sayılı (26.09.2014 tarihli ve 5409.875 sayılı) Genelge.

Bilindiği üzere sağlık hizmet sunucularınca düzenlenecek bütün raporların usule ve fenne uygun olarak tanzimi kanuni bir görev ve sorumluluktur. Bu konudaki meri mevzuat çerçevesinde raporların nasıl düzenleneceği ilgi genelge ile belirlenmiştir.

Devletimizin ve milletimizin varlığını ve birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini ve demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY darbe teşebbüsü ve PKK terörü gibi suçlara karışanlar ile haklarında herhangi bir sebeple adli ve idari işlem yapılan kişilerin, bu işlemleri sürüncemede bırakmak ve adaletin tecellisini akamete uğratmak maksadıyla istirahat raporu talebiyle kurumlarımıza başvurabileceği değerlendirildiğinden, kamu. üniversite ve özel sektöre ait tüm sağlık hizmet sunucularında memur ve diğer kamu görevlileri için düzenlenen istirahat raporları ikinci bir emre kadar başhekimlik tarafından onaylanacaktır.

Bilgilerini ve keyfiyetin ilgililere tebliği ile istirahat raporlarının ilgili mevzuatta belirlenen usul ve esaslara uygun olarak düzenlenmesinde bütün hekimlerin ve yöneticilerin azami hassasiyet göstermeleri hususunda gereğini önemle rica ederim.

Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ
Müsteşar

DAĞITIM: 
Gereği:
81 İl Valiliğine (İl Sağlık Müdürlüğü)
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına 
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına 
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.