İşsize yılda 15 bin TL!
İşsize yılda 15 bin TL!
08 Haziran 2016 Çarşamba - 08:48
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ssize-yilda-15-bin-tl

İŞKUR, 'İş başı Eğitim' programıyla işsizlere, hem eğitim, hem kazan hem de iş imkanı sunuyor. 12 ay süren eğitimde aylık ödeme, net 1300 lira ve eğitim sonunda kursiyerlere iş garantisi var. İşte o detaylar...

İŞKUR, daha fazla işsizin iş bulabilmesi için sadece işverenle işçi arasında aracılık yapmıyor. Aynı zamanda işsizlerin eğitilmesini de sağlıyor. Bunun için İşbaşı Eğitimi adı altında bir program düzenliyor. Genci, yaşlısı, öğrencisi programa katılabiliyor. Bu yolla işsizlikte en önemli sorunlardan olan iş tecrübesi eksikliğini ortadan kaldırıyor.

6 AYDAN 12 YILA ÇIKARILDI

Yeni bir düzenlemeyle bu süre 12 aya çıkarıldı. Yapmanız gereken, belirtilen tarihlerde ve saatte size uygun görülen işyerlerine giderek işi ve üretimi yerinde görüp öğrenmek.

YILDA CEBE GİREN PARA 15.600 TL

İşi öğrenirseniz eğitim aldığınız firmada maaşlı işe başlıyorsunuz. Bu fırsattan bu yıl en az 500 bin işsiz yararlanacak. 12 ay süren eğitimde aylık ödeme, net 1300 lira. Sonunda iş garanti. sigorta primi de İŞKUR'dan.

ŞARTLARI NELER KİMLER BAŞVURABİLİR?

Bu fırsattan yararlanmak için 15 yaşını doldurmak, işsiz olmak ve İŞKUR'a kayıt yaptırmak yeterli. İşbaşı Eğitim Programı'nı en az iki sigortalı çalışanı olan özel sektöre ait bütün kurum, kuruluş ve işyerleri düzenleyebiliyor. Bankalar, meslek birlik ve odaları, noterler, sanayi odaları da programdan faydalanabiliyor. Bu programlara katılacak kişilerin, o işyerinde çalışanların dışındaki kişilerden olması gerekiyor. İşverenler, eğitim vermek için İŞKUR'dan, çalışan sayısının yüzde 30'u kadar talepte bulunabiliyor.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.