Sağlıkçıların Temmuz 15 Net Maaşları
Sağlıkçıların Temmuz 15 Net Maaşları
14 Temmuz 2014 Pazartesi - 11:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglikcilarin-temmuz-15-net-maaslari

Kamu çalışanlarının mali haklarına, 2014 yılı için belli bir oranda zam yapılması yerine 1 Ocak tarihinden geçerli olacak şekilde sadece 175 TL brüt artış yapılmış ve yıl içerisinde ilave bir maaş artışına da izin verilmemişti.

Ancak, 2014 yılı ilk 6 aylık dönemine ilişkin enflasyon artışının %5,70 olarak gerçekleşmesi karşısında, devlet memurlarının büyük bir kısmının maaşına 2014 yılında yapılan zam, yılın ilk altı ayında erimiş oldu.

Bu yıl yapılan maaş zammından Sağlık Hizmetleri Sınıfı personeli de olumsuz etkilendi. Yılın ikinci yarısı için zam alamayan bu personel, önümüzdeki aylarda maaşından daha yüksek oranda Gelir Vergisi kesilecek olması nedeniyle, daha çok sıkıntı yaşayacaktır.

Bu itibarla, Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil çeşitli unvanlardaki kadrolarda (Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Sağlık Memuru, Laborant gibi) görev yapan ve sağlık bilimleri alanında önlisans eğitimi görmüş olan Devlet memurlarının, 15 Temmuz 2014 aylık net maaşlarının görülmesi bakımından, bu kapsamdaki personelin tahmini hizmet yılları ile derece/kademelerine göre yaptığımız hesaplamada şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Mesleki önlisans mezunu sağlık personelinin 15 Temmuz 2014 net maaşları

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Sabit döner sermaye ödemesinden Gelir Vergisi kesintisi yapılmamıştır.

-Çalışılan bölgeden kaynaklı ek özel tazminat ödemeleri hesaplamaya dahil edilmemiştir.

-Kurumlardan kaynaklı ödeme farklılıkları dikkkate alınmamış ve en düşük belirlemeler üzerinden hesaplama yapılmıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

-Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

-Personelin hizmet yılları itibariyle ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

memurunyeri.com

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.