Sağlıkçılara Mesai Dışı Nöbet Bugün Yasalaşacak
Sağlıkçılara Mesai Dışı Nöbet Bugün Yasalaşacak
02 Eylül 2014 Salı - 11:34
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglikcilara-mesai-disi-nobet-bugun-yasalasacak

Sağlık Personellerine Mesai Dışı Nöbet Bugün Yasalaşacak

 

Torba Yasa tasarısı içinde Aile Sağlığı Merkezlerinde normal mesai dışında Aile Hekimleri, Aile sağlığı elemanları ve Sağlık Bakanlığı ve kuruluşlarında görev alan sağlık personellerinin nöbet tutmalarını içeren madde bugün Türkiye Büyük Milet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek tarafından olağanüstü toplantı çağrısı üzerine toplanılmasıyla beraber görüşülmesi bekleniyor.

Bugün Meclis Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62. Hükümetin programının okunması, görüşülmesi ve güven oylaması için toplanacak. Güven oylaması sonrası ise meclisin tatile girmesi ile birlikte yarım kalan torba yasa’nın yasalaşması bekleniyor. Bu kapsamda Torba Yasa yasalaşırsa Aile Sağlığı merkezlerinde çalışma saatleri dışında aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların personeline nöbet görevi verilebilecek.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.