Sağlık çalışanları mülteci mağduru
Sağlık çalışanları mülteci mağduru
16 Temmuz 2014 Çarşamba - 05:26
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-calisanlari-multeci-magduru

Sağlık çalışanları, Türkiye'de yaşayan mülteci sayılarının son zamanlarda artması nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Sağlık çalışanları, Türkiye'de yaşayan mülteci sayılarının son zamanlarda artması nedeniyle  zor anlar yaşıyor.
 
Suriye'de yaşanan iç savaşın en çok sıkıntı oluşturduğu illerden Kilis, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana ve bölgedeki illerde görevlerini sürdüren sağlık çalışanları büyük sıkıntılar çekiyor. Mültecilerin barındırıldığı illerde zaten normalde yaşanan sağlık personeli sıkıntısı, mültecilerin gelmesiyle kat be kat artmış durumda. Resmi kayıtlara göre mülteci sayıları 700 bin! Ancak bu sayının iki katı kadar mülteci barındıran ülkemizde, Sağlık Bakanlığı Personel Dağılım Cetverlinde acilen bir düzenleme yapılması gerekmektedir.
 
İş yükü zaten fazla olan sağlık personelleri, artan mülteci sayıları nedeniyle daha fazla nöbet tutup daha fazla çalıştırılmaktadır.
 
Gelen şikayetler arasında, Gaziantep'de ki hastanelerin mültecilere hizmet ettiği iddiası yer alıyor.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.