Sağlık aktivasyonu artık e-devlette
Sağlık aktivasyonu artık e-devlette
04 Temmuz 2014 Cuma - 12:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-aktivasyonu-artik-e-devlette

Sağlık aktivasyonu artık e-devlette. Peki hangi sigortalılar kapsama giriyor, internet üzerinden aktivasyon başvurusu nasıl olacak?

Ankara’dan okurumuz Mustafa bey soruyor: “Bünyamin bey, sağlık aktivasyonu işlemlerinin internet üzerinden yapılabileceğini duydum. Bu doğru mudur, nasıl yapılacak, açıklar mısınız?

Sayın okurum, doğru duymuşsunuz SGK’nın sağlık aktivasyon hizmetlerinin bir kısmı elektronik ortama taşınmış bulunmakta.

Geçmişte bizzat ve dilekçe ile SGK’nın taşra birimleri olan sosyal güvenlik il müdürlükleri ve sosyal güvenlik merkezlerine başvurmaları gereken sigortalılar, artık hak sahipliğini internet üzerinden talep edebilecek.

Bu konudaki yeni uygulama nasıl işliyor, hangi sigortalılar kapsama giriyor, internet üzerinden aktivasyon başvurusu nasıl olacak; ayrıntılı olarak açıklayalım.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.