Saatlerinizi Geri Almayı Unutmayın!
Saatlerinizi Geri Almayı Unutmayın!
06 Kasım 2015 Cuma - 12:26
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saatlerinizi-geri-almayi-unutmayin

Dünya genelinde birçok ülke 25 Ekim tarihinde saatlerini 1 saat geri aldı. Fakat Türkiye bu seneye özel olarak 8 Kasım 2015 tarihinde 1 saat geri alacak.

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, 08 Kasım 2015 Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra, 04.00 itibariyle 1 saat geri alınacak.

 

Kış saati uygulamasının, 1 Kasımda yapılan Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle 8 Kasım'a ertelenmesine yönelik düzenleme, daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un imzasıyla Başbakanlığa gönderilmişti.

 

Yapılan yeni düzenleme doğrultusunda, 25 Ekim'de sona ermesi gereken yaz saati uygulaması, bu yıl 8 Kasım'da sona erecek ve bu tarihte saatler 04.00'ten 03.00'e alınacak.

 

Bakanlar Kurulu kararıyla yaz saati uygulaması kapsamında, gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik tasarrufu için saatler 29 Mart'ta 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınmıştı.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.