ÖSYM, 2016 yılı EKPSS tercih kılavuzunu duyuru
ÖSYM, 2016 yılı EKPSS tercih kılavuzunu duyuru
13 Temmuz 2016 Çarşamba - 09:05
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
osym-2016-yili-ekpss-tercih-kilavuzunu-duyuru

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması hakkında duyuru (13.07.2016)

 

 

 

DUYURU
(13 Temmuz 2016)

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr)  tercih gönderme işlemleri 22 Temmuz 2016 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.

Adayların, tercihte bulunabilmeleri için, 2016-EKPSSye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirmin başvuru yapmış olması gerekmektedir. Tercihlerin geçerli olabilmesi içitercihlerin ÖSYMye internetle gönderildiğigün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdamezuolunması zorunludurTercihlerin internetle ÖSYMye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların,yerltirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

 

Kuraya, 657sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşıyan adaylar başvurabilecektir. (Askerde bulunan adaylar terciyapabileceklerdir. Ancakyoklamkaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

 

EKPSS/kuraya; "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az % 40 ve üzerinde çalışabilir engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında % 40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar.

 

 2016 EKPSS'de;

 

* ortaöğretim düzeyindnavgirenancaksınava başvurduğu dönemde ön lisans/lisanmezuniyetini bildirmeyeadayların (2016-EKPSSye başvurunuson günü olan 9 Mart 2016 tarihive öncesinde biön lisansveya bir lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar),

* ön lisans düzeyindsınavgirenancaksınava başvurduğu dönemde lisanmezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS’ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisandiplomasıalmaya hakazanmış adaylar),

kura ileyerleştirme için bvuryapan ancak, 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde almış olduğu ortaöğretim, ön lisans, lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS’ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir ortaöğretikurumundanbir ön lisans programındaveya bir lisans programındamezuolaadaylar)

bu terciişlemlerinde tercih yapmaları sistetarafından engellenmiştir.

 

Başvuru Merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir. Başvuruda; 3,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti adaylar tarafından ödenecektir.

 

 Adayların tercih öncesi Ek'te yer alan 2016 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

 2016 EKPSS/KURA İLE ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU

 

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.