O hastane ambargoya takıldı
O hastane ambargoya takıldı
01 Nisan 2014 Salı - 13:20
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
o-hastane-ambargoya-takildi

TİKA'nın finanse ettiği Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'ndeki çalışmalar, İsrail'in yaklaşık 6 aydır Gazze'ye inşaat malzemesi girişine izin vermemesi nedeniyle durma noktasına geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) finanse ettiği Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'ndeki çalışmalar, İsrail ambargosuna takıldı.

AA muhabirine konuşan Gazze İslam Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal el-Hudari, "Hastane projesi Filistin halkı için çok önemli bir proje olup bizzat Erdoğan'ın talimatıyla hayata geçirildi. Ancak İsrail'in ambargosu ve tünellerin kapalı olması nedeniyle çalışmalar 6 aydır durma noktasına geldi" dedi.

Hastanenin, Gazze'de sağlık alanında hizmet sunacak ve İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim verecek nitelikli bir proje olmasını amaçladıklarını söyleyen Hudari, bu projenin, Türkiye'nin Filistin halkına duyduğu sevginin göstergesi olarak değerlendirildiğini vurguladı.

Yüklenici firmanın 6 aydır Aşdod Limanı'nda inşaat malzemesi geçişine izin verilmesini beklediğini belirten Hudari, İsrail'in verdiği sözü tutması durumunda hastanenin bu yıl sonunda tamamlanmış olacağını kaydetti.

İsrail, geçen salı yeniden inşaat malzemesi girişine izin vereceğini duyurmuştu.

Projesi Türk mühendisler tarafından çizilen ve 33 bin 800 metrekare alana kurulan hastane, 170 yataklı olup tamamlandığında 34 milyon dolara mal olacak.

 
Kaynak: Haber Kaynağı
http://www.saglikaktuel.com/haber/o-hastane-ambargoya-takildi-37276.htm
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.