Nöbete Girmeyen Hekim ve Hemşire Sayısı
Nöbete Girmeyen Hekim ve Hemşire Sayısı
11 Ocak 2015 Pazar - 14:25
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
nobete-girmeyen-hekim-ve-hemsire-sayisi

Türk Sağlık-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Oğuz Toy, yapmış olduğu açıklamada '3 Ocak itibariyle İstanbul Genelinde Aile Sağlığı Merkezleri'nde sendikamıza bağlı 756 hekimimize nöbet yazıldı, 538 hekimimiz bu nöbete gitmedi ve 720 hemşiremize nöbet yazıldı, 635'i nöbetlere gitmedi' dedi.

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen) İstanbul Şubeleri üyesi bir grup, Sağlık Bakanlığı'nın Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına yönelik 'cumartesi nöbetleri' uygulamasını, ikinci haftasında İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde protesto etti. Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi'ndeki Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyesi grup, basın açıklaması yaptı.
 
"2. CUMARTESİ DE İŞ BIRAKTIK"
 
Grup adına açıklamayı yapan Türk Sağlık-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Oğuz Toy, aile hekimliğinde nöbet, esnek mesai ve hafta sonu çalışmalarını protesto ederek, uygulamaya sokulan cumartesi nöbetlerinin ikinci haftasında da iş bıraktıklarını ifade etti.
 
Toy, " Bugün Ocak ayının 2. cumartesi gününde de iş bıraktık ve alanlara çıktık. Şunu tüm aile hekimlerimiz ve aile sağlığı çalışanlarımız iyi bilsinler; her zaman sizlerin yanında olacağız. Tarafımız sizden yanadır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz, aile hekimliğinde iş yükünü artırmaktan, nöbetten vazgeçin. Çalışanın daha verimli bir şekilde hizmet üretmesinin yollarını arayın. Çalışma hayatını zehir etmeyin yoksa biz de size meydanları dar etmeye devam edeceğiz. Hakkımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
 
SENDİKA ÜYELERİNİN 'CUMARTESİ NÖBETLERİ'NE KATILIM SAYISINI AÇIKLADI
 

Cumartesi nöbetlerinde çalışmayacaklarının altını çizen Toy, geçen hafta cumartesi gününe nöbet yazılan sendika üyelerinin katılım sayılarını açıkladı. Toy, "3 Ocak itibariyle İstanbul Genelinde Aile Sağlığı Merkezleri'nde sendikamıza bağlı 756 hekimimize nöbet yazıldı, 538 hekimimiz bu nöbete gitmedi. 720 hemşiremize nöbet yazıldı, 635'i nöbetlere gitmedi. Bu düzenleme Kanun ve yönetmelik olarak kaldığı sürece eylemlerimiz devam edecek. Şu anda İstanbul genelinde iş bırakmalar yüzde 80'lerin üzerindedir. Cumartesi nöbetlerine aile sağlığı çalışanlarımız iştirak etmiyorlar. Bundan sonrada bu sayıyı yükselteceğiz" dedi. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: kamuajans

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.