Muhtarlar ve polislere zam
Muhtarlar ve polislere zam
13 Ocak 2016 Çarşamba - 11:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
muhtarlar-ve-polislere-zam

Vaatlerini birbiri ardına gerçekleştiren hükümet şimdi de muhtarlar, polislere zam müjdeleri için kolları sıvadı. Peki polis ve muhtarların alacağı zam ne kadar? Ayrıntılar haberimizde...

Asgari ücret artışı, öğrenci burslarınının artırılması, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine seyyanen zam ve erbaşlar ile askeri öğrencilerin harçlıklarını yükselten hükümet, muhtarlar, polislere verdiği vaatler için kolları sıvadı. 

Asgari ücreti net bin 300 liraya, öğrencilerin burslarını 330 liradan 400 liraya, er ve erbaşlar ile askeri öğrencilerin harçlıklarının artıran, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu ay itibariyle 100 lira seyyanen zam yansıtan Hükümet, şimdi de muhtarlar, polisler ve çalışan emeklilere verdiği zam müjdelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Yeni düzenlemelerin hayata geçmesiyle; muhtar maaşları 350 lira artırılacak. Halen 950 lira olan muhtar maaşları, bin 300 liraya yükseltilecek.

240 LİRA İLE 580 LİRA ARASINDA

Polisler ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılacak. Polislerin emniyet hizmeti tazminatı da yüzde 25 artırılacak. Böylece polis maaşında 240 lira ile 580 lira arasında artış sağlanmış olacak.

MUHTARLARA 350 LİRA ZAM

Tasarının yasalaşmasıyla polisler 580 lira, muhtarlar 350 lira zam alacak, emekli esnaftan yüzde 10'luk kesinti bitecek. Öğrenci ise zamlı bursunu aldı.

GÖZLER MECLİS'TE

Emekli olduktan sonra Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam eden esnafın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kaldırılacak. Yüzde 10'luk kesintinin sona ermesiyle emekli esnafın geliri artacak. Örneğin; bin 500 lira maaşı olan emekliden 150 lira prim kesintisi yapılıyor. Kesintinin kalkmasıyla emeklinin eline bin 500 lira geçecek.

Etiketler : memur, işçi, zam, maaş, ikramiye, sgk, polis, emekli,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.