Muayene kota kontrolleri için verilecek dilekçe süresi uzatıldı
Muayene kota kontrolleri için verilecek dilekçe süresi uzatıldı
19 Nisan 2014 Cumartesi - 08:29
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
muayene-kota-kontrolleri-icin-verilecek-dilekce-suresi-uzatildi

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından tüm özel sağlık hizmet sunucularının dikkatine muayene kota kontrolleri hakkında duyuru yayımlandı.

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

 

17/04/2014

DUYURU

KURUMUMUZLA SÖZLEŞMELİ TÜM ÖZEL SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE

Kurumumuz web sayfasından 25.03.2014 tarihinde yayımlanmış olan “Kurumumuzla Sözleşmeli Tüm Özel Sağlık Hizmet Sunucularının Dikkatine” başlıklı duyuruya istinaden, Kurumumuzla sözleşmeli tüm özel sağlık hizmet sunucularında görev yapmakta olan tüm hekimlerin (günlük muayene kotası hesaplanacak olan) günlük çalışma sürelerinin sisteme girilebilmesi için MEDULA-hastane sisteminde gerekli düzenlemenin yapıldığı belirtilerek, ilgili sağlık hizmet sunucularının ileride yaşayabilecekleri mağduriyetler göz önünde bulundurularak hekimlerinin günlük çalışma saatlerinin ilgili Sağlık Sosyal Güvelik Merkez Müdürlüklerine yapılacak olan müracaat sonrasında 01.05.2014 tarihine kadar (günlük olarak) girilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Kurumumuz ile sözleşmeli olan tüm özel sağlık hizmet sunucularınca günlük hekim çalışma saatlerinin bildirimine ilişkin yapılacak olan başvurular sırasında, mutlaka hekimlerin günlük çalışma saatlerini içeren sözleşme fotokopisinin de ilgili Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğüne ibraz edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan bildirimler belirtilecek olan süreyi geçmemek kaydıyla iadeli taahhütlü olarak posta/kargo yoluyla da yapılabilecektir. Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimizdeki belirtilen sürenin sonunda yaşanabilecek yoğunluklar da göz önünde bulundurularak bildirimlerin son günler beklenmeden yapılmasının ileride yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçeceği yeniden hatırlatılarak, bu sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılabilmesi amacıyla son bildirim süresi 30.05.2014 tarihi mesai saati sonuna kadar uzatılmıştır.

Tüm özel sağlık hizmet sunucularına önemle duyurulur.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.